Gdzie Steam zapisuje gry?

System Windows 10 pozwala na instalację każdego oprogramowania w dowolnym miejscu na dysku twardym. Windows automatycznie zaleca instalację na dysku C, na którym domyślnie zainstalowany jest cały system, ale nie oznacza to, że musisz tam instalować wszystkie aplikacje, czy gry.

Tak samo jest w przypadku aplikacji Steam, mogłeś zainstalować ją na dysku C lub w dowolnie innym miejscu. Jeśli z jakiegoś powodu nie pamiętasz, gdzie zainstalowałeś Steama lub nie wiesz, gdzie Steam zapisuje zainstalowane gry, to możesz to łatwo sprawdzić.

 

Gdzie Steam zapisuje gry?

Jeśli masz zainstalowaną grę, znalezienie folderu Steam jest naprawdę łatwe. Otwórz Steam i przejdź do swojej biblioteki. Kliknij grę prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości z menu kontekstowego.

Właściwości - Steam

 

W oknie Właściwości przełącz na kartę Pliki lokalne i kliknij Przeglądaj pliki lokalne. Eksplorator plików otworzy się w miejscu, w którym przechowywane są lokalne pliki gry. Sprawdź ścieżkę na pasku lokalizacji, aby sprawdzić, gdzie jest Twój folder Steam i gdzie zapisana jest wybrana gra.

Pliki gry na Steam

W tym samym menu możesz również przenieść folder z wcześniej zainstalowaną grą, wybierając opcję przenieś folder instalacyjny.

 

Instalując nową grę, zawsze możesz wybrać lokalizację, w której zostanie zapisana. Przed zainstalowaniem pojawi się okienko z pytaniem, gdzie zainstalować grę. Domyślnie ustawiona jest lokalizacja, w której został zainstalowany Steam.

Miejsce instalacji Steam

Leave a Reply