Jak dodać więcej linków w BIO na Instagramie?

Instagram teoretycznie daje nam możliwość dodania tylko jednego linku klikalnego w opisie na naszym profilu. Niestety, nie możemy też dodawać linków w opisie pod zdjęciem. Jest to dosyć ograniczające szczególnie dla osób, które wykorzystują Instagrama do celów biznesowych, a nie do prowadzenia prywatnego profilu.

Na szczęście istnieją możliwości i narzędzia, które umożliwiają dodanie teoretycznie nieograniczonej ilości linków, ale z pewnością na trochę innej zasadzie niż myślisz. W skrócie polega to na tym, że możemy dodać jeden link, ale ten link może prowadzić do specjalnie utworzonego menu z dowolną ilością linków.

Opiszę najlepsze narzędzia, które możesz użyć w tym celu oraz pokaże, jak dodać więcej linków w BIO za pomocą wymienionych narzędzi. Osoby, które nie chcą korzystać z żadnych dodatkowych programów też znajdą tutaj na to rozwiązanie.

1. Linktree

Linktree to najpopularniejsze narzędzie, które pozwala na szybkie utworzenie większej ilości linków w BIO na Instagramie. Dostępna jest wersja płatna oraz darmowa, która w zupełności wystarczy, jeśli chcesz dodać więcej linków bez żadnych innych dodatkowych opcji, czy specjalnych motywów.

Jak dodać więcej linków w BIO na Instagramie za pomocą Linktree?

1. Zarejestruj się na stronie https://linktr.ee/.

2. Po zalogowaniu się, kliknij w zielony przycisk Add New Button / Link

3. Pojawi się dodatkowy button, w którym należy wpisać tytuł oraz adres URL.

Linktree dodanie nowych linków

 

4. Buttony z linkami możesz dowolnie przesuwać, aby wybrać odpowiednie miejsce dla każdego linku.

5. Po wpisaniu wszystkich linków menu jest gotowe, wystarczy skopiować link ze strony i wkleić go w na swoim profilu na Instagramie.

Linktree link

 

6. Dodatkowo przechodząc do ustawień mamy możliwość zmiany koloru menu oraz ustawienie avatara. W darmowej wersji wybór jest ograniczony do 4 motywów, ale to powinno wystarczyć, jeśli chcesz utworzyć tylko proste menu z większą ilością linków.

Linktree - ustawienia

 

2. Lnk.Bio

Lnk.Bio, to kolejne popularne narzędzie, które możesz użyć do utworzenia linków w BIO na Instagramie. Dzięki bezpłatnej wersji otrzymujesz nieograniczone linki, ale nie dostajemy unikalnego adresu URL tak jak w przypadku Linktree. Zamiast tego Lnk.Bio daje losowy adres URL.

Aby otrzymać niestandardowy adres URL w Lnk.Bio, musisz wybrać plan Pro-Monthly (0,99 USD miesięcznie) lub Pro-Lifetime (9,99 USD dożywotnio). Te dwa plany zapewniają również śledzenie linków, statystyki i wsparcie e-mail.

Chociaż Linktree i Lnk.Bio działają podobnie dla pojedynczych kont, opcja Lnk.Bio dla agencji wyróżnia się jako doskonałe rozwiązanie do zarządzania wieloma profilami. Cena zaczyna się od 1,99 USD miesięcznie dla trzech kont. Każdy klient otrzymuje unikalny adres URL, a my mamy możliwość zarządzania linkami, bez konieczności używania haseł na Instagramie.

Jak dodać więcej linków w BIO na Instagramie za pomocą Lnk.Bio?

1. Aby utworzyć konto na Lnk.Bio, przejdź na stronę główną i kliknij przycisk Start Now, jeśli chcesz utworzyć konto dla pojedynczego profilu. Natomiast, jeśli zamierzasz zarządzać większą ilością profili, kliknij przycisk Are You An Agency, a następnie Start Now. 

2. Rejestracja możliwa jest przez zalogowanie się za pomocą konta na Instagramie lub w standardowy sposób za pomocą adresu e-mail.

LnkBio

 

3. Po zalogowaniu się przejdź do kroku drugiego, aby utworzyć linki. Proces utworzenia linków jest podobny do Linktree, ale w przypadku Lnk.Bio adres URL znajduje się przed tytułem. W sekcji Add A New Link po prawej stronie wprowadź docelowy adres URL w pierwszym wierszu, a tytuł w drugim. Następnie kliknij Add Link Now.

LnkBio - utworzenie linków

 

4. Dodać możemy nieograniczoną ilość linków. Po zakończeniu kliknij Get Your URL, aby uzyskać swój adres URL z linkami.

LnkBio - utworzenie URL

 

5. Teraz skopiuj i wklej swój unikalny adres URL na swoim profilu na Instagramie. Niestety, jak już wcześniej wspomniałem darmowa wersja Lnk.Bio nie zapewnia własnego adresu URL.

LnkBio - twój adres URL

 

3. Własna strona internetowa

Ostatnie rozwiązanie to utworzenie przycisków z linkami, czy menu na własnej stronie internetowej. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają już własną stronę, a w szczególności dla osób, które używają Instagrama do promocji strony internetowej.

Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest nieograniczona możliwość edycji. Jeśli sami utworzymy swoje menu, to nie ogranicza nas wybór koloru przycisków, ilość dodanych linków, czy cały wygląd takiej strony.

Daje nam to także możliwość wyjścia poza schemat dodania tylko i wyłączenie linków. W zależności od własnej kreatywności możemy umieścić właściwie wszystko, czego potrzebujemy, aby osiągnąć swój cel. Nawet wstawienie reklamy w formacie na telefony byłoby ciekawym rozwiązaniem, jeśli masz spore grono obserwujących, ale jak już wspomniałem, wszystko zależy od Twojej własnej kreatywności.

Jak dodać więcej linków w BIO na Instagramie korzystając z własnej strony?

Teoretycznie utworzenie takiego menu może wydawać się trudne, ale wcale takie nie jest. Jeśli korzystasz z WordPressa, to jest to jeszcze prostsze, niż może Ci się wydawać. Natomiast osoby korzystające z własnych skryptów z pewnością bez problemu poradzą sobie z utworzeniem takiego menu w HTML.

1. Zainstaluj wtyczkę Elementor.

2. Po zainstalowaniu wtyczki utwórz nową stronę, a następnie kliknij Edytuj w Elementorze.

Edytuj w Elementorze

 

3. Z menu po lewej stronie, wybierz Przycisk i przeciągnij go na środek strony.

Utworzenie przycisku

 

4. Edytuj 3 najważniejsze rzeczy – tytuł, link oraz wyrównanie. Oczywiście, mamy tutaj nieograniczoną możliwość edycji koloru przycisku, czcionki i wielu innych elementów. Aby dodać więcej przycisków, wróć do głównego menu, klikając ikonę oznaczoną na żółto na poniższym screenie.

Edycja przycisku

 

5. Jeśli utworzyłeś już swoje menu i dodałeś wszystkie przyciski z linkami, to kolejną ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest zmiana układu strony, ponieważ jeśli tego nie zrobimy, to nasze menu zostanie wyświetlone z całym layoutem strony.

Aby zmienić układ strony, kliknij ikonę ustawień znajdującą się na samym dole po lewej stronie, a następnie w podpunkcie Układ strony, wybierz Elementor brezentowy.

Zmiana układu strony

 

6. Opublikuj swoją stronę korzystając z zielonego przycisku Publikuj w elementorze lub w tradycyjny sposób. Nie zapomnij również wpisać nazwy swojej strony i utworzyć adresu URL.

Nazwa menu Instagram

 

7. Ostatni krok to skopiowanie swojego adresu URL i wklejenie w profilu na Instagramie, ale tego już chyba nie muszę pokazywać :). Pokaże za to, jakie udało mi się utworzyć menu w niecałe 5 minut. Menu możesz również zobaczyć pod tym adresem https://techtips.pl/menu-instagram.

TechTips menu Instagram

Mam nadzieję, że w miarę jasno udało mi się wytłumaczyć, jak utworzyć menu z linkami przy użyciu Elementora. Jeśli będziesz miał problemy z edycją elementów, których nie omówiłem powyżej, to daj znać w komentarzu, a postaram się pomóc.

Leave a Reply