Jak dodać zdjęcie na Instagramie z komputera

Instagram jest aplikacją przeznaczoną przede wszystkim na urządzenia mobilne. A więc założenie jest takie, aby dodawać zdjęcia prosto z telefonu. Niestety nie sprawdza się to w każdym przypadku.

Często przed dodaniem zdjęcia chcemy je edytować, ulepszyć czy zmienić format właśnie na komputerze. W tej sytuacji musielibyśmy z powrotem przesyłać zdjęcie na telefon, aby je dodać na Instagramie.

Na szczęście są różne sposoby na to, aby dodać zdjęcie na Instagrama prosto z komputera. Pomimo tego, że strona Instagrama w wersji na komputery jest pozbawiona prawie wszystkich funkcji. Co prawda, możemy przeglądać ostatnio dodane zdjęcia i komentować, ale nie możemy dodawać zdjęć.

Jak dodać zdjęcie na Instagramie z komputera?

 

1# Przeglądarka internetowa

Sposób 1: Zmiana User Agent

W każdej przeglądarce internetowej zmienić możemy User Agent, który odpowiada za rozpoznawanie typu programu klienckiego, czyli prościej mówiąc wykrywa, czy odwiedzamy daną stronę z komputera, czy z urządzeń mobilnych. Na przykładzie przeglądarki Google Chromę pokaże, jak zmienić User Agent, aby wyświetlić stronę Instagrama w wersji mobilnej na PC.

1. Otwórz przeglądarkę i przejdź na stronę Instagrama.

2. Skorzystaj ze skrótu klawiszowego Ctrl + Shift + I, aby uruchomić DevTools.

3. Uruchomi się nowe okno. Przejdź do ustawień, klikając ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu.

DevTools w Google Chrome

 

4. Z rozwijanego menu wybierz More tools –> Network conditions.

Network Conditions w Google Chrome

 

5. W tym samym oknie poniżej wyświetlą się dodatkowe opcje. Wyłącz funkcje Select automatically i wybierz dowolne urządzenie mobilne lub wpisz własne w custom.

Jak zmienić User Agent w Google Chrome

6. Wróć do Instagrama i odśwież stronę. Strona będzie wyświetlana teraz w wersji mobilnej.

Sposób 2: Dodatki do przeglądarki

Drugi sposób to zainstalowanie niewielkiego rozszerzenia do przeglądarki, które za pomocą jednego kliknięcie samo zmieni za nas User Agent na dowolne urządzenie mobilne. Do przeglądarki Google Chrome najpopularniejsze rozszerzenie tego typu to User Agent Switcher for Chrome. Do każdej innej przeglądarki bez problemu znajdziesz podobne rozszerzenie w Google.

1. Zainstaluj User Agent Switcher for Chrome.

2. Wystarczy kliknąć Dodaj do Chrome.

3. Po zainstalowaniu zobaczysz komunikat w prawym górnym rogu i pojawi się dodatkowa ikona odpowiadająca za zmianę User Agent.

4. Wystarczy kliknąć ikonę lewym przyciskiem myszki i wybrać z listy Android lub iOS.

User Agent dla Google Chrome

 

2# Bluestacks

Bluestacks to emulator systemu Android na PC, który umożliwia uruchamianie aplikacji dostępnych tylko dla Androida na naszym komputerze. Obsługa emulatorra Bleestacks wygląda identycznie, tak jak byśmy obsługiwali dowolne urządzenie mobilne wyposażone w system Android.

Jedyne czego potrzebujesz to konto Google na które zalogujesz po zainstalowaniu emulatora. Bluestacks pobierzesz z oficjalnej strony. Po zainstalowaniu w taki sam sposób, jak na telefonie z Androidem wyszukaj i zainstaluj aplikację Instagrama. Następnie zaloguj się na swoje konto i wyszukaj zdjęcie na komputerze, które chciałbyś dodać.

Bluestacks

Jest to dobry sposób publikowania na Instagramie z komputera, a proces dodawania zdjęć wygląda identycznie, jak na telefonie z system Android. Jedynym minusem jest to, że Bluestacks od września 2018 roku nie obsługuje już plików video.

 

Leave a Reply