Jak przyciąć film w Windows 10 bez użycia dodatkowych programów

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje wiele darmowych narzędzi do przycinania niepotrzebnych części wideo za pomocą kilku kliknięć. Jeśli jednak używasz systemu Windows 10, nie musisz korzystać z aplikacji innej firmy. Możesz przycinać filmy wideo za pomocą wbudowanej aplikacji Zdjęcia i aplikacji Filmy i TV.

Zaletą tego rozwiązania jest to, że w przeciwieństwie do większości narzędzi innych firm, nie trzeba ręcznie ustawiać jakości wideo, rozdzielczości i innych opcji. Automatycznie ustawiana jest domyślna jakość i rozdzielczość filmu, który próbujesz edytować.

Jeśli szukasz prostego i szybkiego sposobu przycinania plików video bez żadnych dodatkowych opcji, to ten sposób z pewnością jest dla Ciebie. Wykonaj poniższe kroki, aby przyciąć film w Windows 10 bez użycia dodatkowych programów.

Przycinanie filmów za pomocą aplikacji Zdjęcia

Jeśli wideo jest indeksowane przez aplikację Zdjęcia, po prostu otwórz aplikację Zdjęcia, wyszukując ją w menu Start. Znajdź film i włącz go.

Jeśli film nie jest indeksowany przez aplikację Zdjęcia, otwórz Eksplorator plików, przejdź do folderu, w którym zapisałeś film, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Otwórz za pomocą> Zdjęcia”.

Otwórz za pomocą zdjęcia

 

W trakcie odtwarzania wideo zobaczysz dodatkowe opcje na górnym pasku. Ponieważ musimy przyciąć wideo, kliknij opcję „Edytuj i utwórz”, a następnie wybierz „Przytnij”.

Przycinanie za pomocą aplikacji zdjęcia

 

Nie ma tutaj żadnych dodatkowych opcji oprócz samego przycięcia wybranego momentu w naszym pliku video. Aby zapisać wybrany moment, wystarczy przesunąć suwaki z lewej i prawej strony do wybranego momentu. Klikając ikonę „Odtwórz”, możesz wyświetlić podgląd wideo po przycięciu.

Przycinanie Windows 10

 

Gdy wybierzesz moment, który chcesz zapisać, kliknij przycisk „Zapisz jako” i wybierz lokalizację, w której zostanie zapisany przycięty plik video. W zależności od rozmiaru pliku, jakości i rozdzielczości utworzenie kopii przyciętego wideo może zająć trochę czasu.

 

Przycinanie wideo za pomocą aplikacji Filmy i TV

Za pomocą aplikacji Filmy i TV możesz zrobić to samo. Podobnie jak w przypadku aplikacji Zdjęcia, jeśli film jest indeksowany przez aplikację, kliknij go, aby odtworzyć wideo. W przeciwnym razie znajdź wideo w Eksploratorze plików, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Otwórz za pomocą> Filmy i TV”.

Filmy i TV

 

W trakcie odtwarzania wideo kliknij ikonę „Edytuj” znajdującą się w prawym dolnym rogu i wybierz opcję „Przytnij”.

Przycinanie za pomocą aplikacji Filmy i TV

Film zostanie otwarty w oknie przycinania aplikacji Zdjęcia. Tak jak poprzednio, użyj suwaków, aby przyciąć wideo. Po zakończeniu kliknij przycisk „Zapisz jako”, aby zapisać przycięte wideo.

 

Podsumowanie

Pliki video przycięte za pomocą aplikacji Zdjęcia są praktycznie bez żadnej utraty jakości. Porównując oryginalne i przycięte video we właściwościach Windowsa można zobaczyć, że nieznacznie zmniejszyła się szybkość transmisji audio i video, ale nie ma zauważalnej zmiany w jakości w wersji przyciętej.

2 Komentarze do Jak przyciąć film w Windows 10 bez użycia dodatkowych programów

  1. Kiedy próbuję zapisać wycięty fragment pliku WMV wyskakuje powiadomienie ,,Prawdopodobnie nie masz uprawnień do zapisywania zmian w tym pliku. Spróbuj zapisać kopię”.
    Zgłosić taki problem do microsofta, czy jest na to jakieś proste rozwiązanie?

Leave a Reply