Jak sprawdzić ostatnio otwierane pliki w Windowsie 10

Windows 10 nie ma już starego typu listy ostatnio otwieranych plików w menu startowym ani żadnym innymi miejscu. W tym wpisie pokaże Ci, jak sprawdzić listę ostatnio otwieranych plików w Windowsie 10.

 

„Szybki dostęp” w Eksploratorze plików.

Najszybciej i najprościej zobaczyć listę ostatnio otwieranych plików przez zakładkę „Szybki dostęp” w eksploratorze plików. Wadą tego rozwiązania jest to, że wyświetlana jest tam lista tylko 20 ostatnio otwieranych plików. Oczywiście nie oznacza to, że nie można sprawdzić wszystkich ostatnio otwieranych plików.

Ostatnio otwieranie pliku w Windows 10

 

 

Uruchom.exe

Aby włączyć aplikację uruchom.exe, wystarczy przejść do menu start i wpisać uruchom. Po włączeniu aplikacji wystarczy wpisać: shell:recent dzięki temu od razu przejdziemy do folderu niedawno używanych elementów, czyli pełną listę ostatnio otwieranych plików.

niedawno używane elementy

 

Skrót na pulpicie

Jeśli często chciałbyś mieć dostęp do ostatnio używanych plików, to najlepiej będzie utworzyć skrót na pulpicie do folderu z tymi plikami. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszki w dowolnym miejscu na pulpicie wybierz: Nowy -> Skrót. Pojawi się okienko tworzenia skrótu, w którym jako lokalizację pliku należy wpisać: %AppData%\Microsoft\Windows\Recent\ 

Tworzenie skrótu do ostatnio otwieranych plików

Na pulpicie pojawi się nowy folder o nazwie „Niedawno używane elementy” w którym znajdziesz wszystkie ostatnio otwierane pliki. Skrót możesz również przypiąć do ekranu startowego w menu start.

 

Leave a Reply