Jak sprawdzić zarchiwizowane wiadomości w Gmailu

Gmail oferuje funkcję archiwizowania wiadomości e-mail, która pomaga zachować porządek w skrzynce odbiorczej. Gdy archiwizujesz wiadomość e-mail, jest ona usuwana ze skrzynki odbiorczej i trafia do etykiety Wszystkie. Pomaga to utrzymać skrzynkę odbiorczą w czystości, nie tracąc ani nie usuwając wiadomości e-mail, które mogą nam się przydać w przyszłości.

 

Jak zarchiwizować wiadomość na Gmailu

Aby zarchiwizować wiadomość e-mail w usłudze Gmail, wystarczy zaznaczyć wiadomość e-mail, a następnie kliknąć przycisk Archiwizuj.

Przycisk „Archiwizuj” pojawia się w menu bezpośrednio nad listą wiadomości e-mail.

jak zarchiwizować wiadomość na gmailu

Jeśli zarchiwizujesz jakąś wiadomość e-mail, zostanie ona ukryta w głównej skrzynce odbiorczej Gmaila i we wszystkich kategoriach, które posiadasz. Będzie je jednak można przeglądać w dowolnym osobnym folderze utworzonym przy użyciu etykiet Gmaila.

 

Jak sprawdzić zarchiwizowane wiadomości w Gmailu

Aby znaleźć zarchiwizowane wiadomości e-mail w Gmailu, możesz użyć etykiety „Wszystkie”. Narzędzie to umożliwia wyszukiwanie wszystkich wiadomości e-mail, które zostały zarchiwizowane w usłudze Gmail.

Jak znaleźć zarchiwizowane wiadomości na Gmailu

Na tej liście zostaną wyświetlone wszystkie wiadomości e-mail z aplikacji Gmail w postaci jednej, długiej listy. W widoku „Wszystkie” zostaną wyróżnione wszystkie wiadomości e-mail, które są priorytetowe, oraz wiadomości e-mail, które zostały automatycznie zarchiwizowane. Możesz także kliknąć tytuły poszczególnych wiadomości e-mail, aby wyświetlić więcej informacji o każdej z nich.

Wadą tego rozwiązania jest ogromna liczba wiadomości e-mail, które trzeba będzie przejrzeć podczas korzystania z Gmaila. Ta opcja jest dobra, jeśli dopiero niedawno zarchiwizowałeś wiadomość e-mail, ale w celu dokładnego zlokalizowania i przejrzenia zarchiwizowanych wiadomości e-mail może być konieczne użycie paska wyszukiwania na koncie Gmail.

 

Jak znaleźć zarchiwizowane wiadomości w Gmailu za pomocą paska wyszukiwania.

Niestety, nie ma etykiety archiwum, której można użyć do wyszukiwania wiadomości w witrynie Gmaila lub w aplikacji Gmail.

Zarchiwizowane wiadomości e-mail można wyszukiwać ręcznie, korzystając z tematu lub nadawcy wiadomości. Możesz też użyć zaawansowanych filtrów wyszukiwania Gmaila, aby znaleźć wiadomości e-mail, które nie znajdują się w typowych folderach, takich jak folder skrzynki odbiorczej, folder wysłane i folder szkice.

Aby wyświetlić listę zarchiwizowanych wiadomości e-mail, na pasku wyszukiwania wpisz „-in:Sent -in:Draft -in:Inbox”. Możesz to zrobić w aplikacji Gmail lub na stronie internetowej Gmaila.

Ta metoda nie jest niezawodna, ale powinna pomóc Ci zawęzić listę zarchiwizowanych wiadomości e-mail, jeśli masz trudności z ich znalezieniem za pomocą podstawowego wyszukiwania lub w folderze „Wszystkie”.

 

Jak usunąć zarchiwizowane wiadomości

Jeśli chcesz usunąć zarchiwizowane wiadomości e-mail, możesz przejść do etykiety „Wszystkie” i wybrać wiadomości, które chcesz usunąć. Następnie kliknij przycisk Usuń na pasku menu.

Leave a Reply