Jak udostępnić internet z telefonu

W dzisiejszych czasach wszystkie telefony posiadają funkcję udostępniania internetu. Można to zrobić przez WiFi, kabel USB lub Bluetooth. Opiszę wszystkie 3 sposoby, jak udostępnić internet z telefonu na komputer, tablet, telefon, czy telewizor.

Router WiFi

Podczas korzystania z tej funkcji telefon tworzy sieć WiFi, dzięki czemu możesz podłączyć do niej swoje urządzenia tak, jakbyś łączył je z dowolną inną siecią WiFi. Zaletą tej metody udostępniania internetu z telefonu jest możliwość połączeniu przynajmniej kilku urządzeń jednocześnie. Niestety dużą wadą jest bardzo szybkie zużycie baterii w telefonie.

1. Włącz Dane komórkowe / Pakiet danych.
2. Przejdź do ustawień.
3. W sekcji Połączenia znajdziesz Router WiFi i router.
4. Wystarczy kliknąć w przycisk w prawym górnym rogu, aby włączyć router WiFi.
5. Po kliknięciu w ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu, a następnie Konfiguracja funkcji Router Wi-Fi można ustawić nazwę sieci, hasło lub zmienić na sieć otwartą bez hasła.

Ruter WiFi

Router Bluetooth

Udostępnianie internetu możliwe jest także za pośrednictwem Bluetootha. Oczywiście urządzenie, na które chcesz udostępnić połączenie internetowe, także musi posiadać Bluetooth, aby umożliwić udostępnianie internetu. Wadą tej metody jest trochę wolniejsze połączenie w porównaniu do WiFi, ale zużycie baterii nie jest tak duże, jak w przypadku hotspotu WiFi.

1. Przejdź do ustawień.
2. W sekcji Połączenia znajdziesz Router Wi-Fi router.
3. Kliknij przycisk po prawej stronie, aby włączyć Router Bluetooth.

Router Bluetooth

 

4. Na komputerze przejdź do Panel Sterowania -> Sprzęt i dźwięk -> Urządzenia i drukarki.
5. Kliknij Dodaj urządzenie i wybierz swój telefon z listy.

Dodaj urządzenie

 

6. Po dodaniu urządzenia znajdziesz go na liście poniżej. Kliknij prawym przyciskiem myszki na wybrane urządzenie wybierając Połącz używając -> Punkt dostępu.

Router USB

Udostępnianie internetu z telefonu za pomocą kabla USB może być wykorzystane na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Ta metoda może być nawet szybsza niż WiFi, ponieważ połączenie jest za pomocą kabla. Dużą zaletą jest to, że telefon cały czas będzie ładowany, zamiast szybko się rozładowywać, jak w przypadku hotspota WiFi. Jedyną wadą jest możliwość podłączenia tylko jednego urządzenia na raz.

1. Podłącz telefon do komputerem za pomocą kabla USB.
2. Przejdź do ustawień telefonu, a następnie do Router Wi-Fi router.
3. Włącz opcję Router USB.

Router USB

 

4. Powyżej dostępnych sieci WiFi pojawi się nowa sieć, z którą musisz się połączyć.

Sieć USB

 

Mam nadzieję, że z tego wpisu dowiedziałeś się, jak udostępnić internet z telefonu za pomocą wszystkich opisanych przeze mnie metod. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, to pisz śmiało w komentarzu poniżej.

 

Leave a Reply