Jak ustawić fałszywą lokalizację w telefonie z Androidem?

Jedną z ukrytych funkcji w urządzeniach z systemem Android jest właśnie fałszowanie lokalizacji. A co ciekawe funkcja ta dostępna jest na prawie każdym nowoczesnym urządzeniu z Androidem, niezależnie od producenta. Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć sfałszować lub ukryć swoją prawdziwą lokalizację. Dlatego zanim wyjaśnię, jak ustawić fałszywą lokalizację w telefonie z Androidem, to postaram się wyjaśnić, w jakim celu w ogóle to robić.

W jakim celu fałszować swoją lokalizację?

Istnieje wiele powodów, dla których możesz ustawić fałszywą lokalizację GPS. Wiele aplikacji wymaga obecnie dostępu do Twojej lokalizacji GPS. W zależności od aplikacji, niektóre tylko żądają tej informacji w celu gromadzenia danych, a dla pozostałych włączenie lokalizacji jest niezbędne do prawidłowego działania aplikacji. Fałszowanie lokalizacji możesz wykorzystać między innymi:

W aplikacjach randkowych: Aplikacje randkowe prawie zawsze wymagają dostępu do Twojej lokalizacji w celu dopasowania partnera znajdującego się w tym samym mieście. Niestety problem polega na tym, że często nie możesz wyszukać ludzi znajdujących się poza Twoim obszarem i tutaj właśnie pomocne będzie sfałszowanie prawdziwej lokalizacji.

Na snapchacie: Snapchat posiada funkcję oznaczenia lokalizacji, w której aktualnie się znajdujesz. Za pomocą funkcji fałszowania lokalizacji bez problemu oznaczysz dowolne miejsce na świecie. A Twoim znajomi mogą pomyśleć, że naprawdę tam jesteś.

W grach: W grach opartych na lokalizacji, takich jak chociażby Pokemon Go fałszowanie lokalizacji może okazać się bardzo przydatne. Zamiast iść do wybranego miejsca kilka kilometrów dalej, wystarczy wprowadzić miejsce, w którym chciałbyś się znajdować. Oczywiście, należy pamiętać, że działania tego typu mogę nie być zgodne z regulaminem gry.

 

Jak ustawić fałszywą lokalizację w telefonie z Androidem?

1. Zainstaluj aplikację fałszującą lokalizację

Jedna z najpopularniejszych aplikacji tego typu to Fake GPS location. Oczywiście, w Google Play znajdziesz wiele aplikacji tego typu darmowych, jak i płatnych. Niektóre aplikacje mogą wymagać roota, dlatego polecamy skorzystanie z aplikacji Fake GPS location, ponieważ jest darmowa i nie wymaga roota. Jeśli chcesz znaleźć inne aplikacje tego typu wystarczy, że w Google Play w wyszukiwarce wpiszesz Fake GPS.

2. Włącz opcje programistyczne

W zależności od tego, z jakiego urządzenia korzystasz, włączenie opcji programistycznych może wyglądać nieco inaczej. Aczkolwiek w większości urządzeń w ustawieniach należy wyszukać numer kompilacji, który znajdziesz pod następującą lokalizacją: Ustawienia > System >  O telefonie > Numer kompilacji.

Jak włączyć opcje programistyczne w Androidzie

 

Możesz skorzystać także z wyszukiwarki, w ustawieniach wpisując po prostu: numer kompilacji. Jeśli już znajdziesz, wystarczy kliknąć 7 razy w pole numer kompilacji, aby aktywować opcje programistyczne.

Jak włączyć opcje programistyczne w Androidzie

Na naszej stronie znajdziesz dokładną instrukcję, jak włączyć opcje programistyczne w Androidzie.

 

3. Wybierz aplikację do fałszowania lokalizacji

Kolejnym krokiem jest wybranie aplikacji fałszującej lokalizację w opcjach programistycznych, którą zainstalowałeś już wcześniej. Opcje programisty znajdziesz w ustawieniach w sekcji System i urządzenie – > Dodatkowe ustawienia – > Opcje programisty. W zależności od urządzenia opcje programistyczne mogą znajdować się w innym miejscu.

 

W opcjach programistycznych wyszukaj „Wybierz aplikację pozorującą lokalizację”. Kliknij to pole i wybierz aplikację Fake GPS, którą zainstalowałeś wcześniej.

Wybierz aplikacje pozorującą lokalizacje

 

4. Włącz ustalanie lokalizacji tylko za pomocą GPS.

Smartfony wykorzystują kilka metod do ustalenia Twojej lokalizacji. Oprócz odbiornika GPS mogą również korzystać z sieci komórkowej lub WiFi, aby zlokalizować Cię z większą dokładnością. To może powodować problemy, jeśli chcesz korzystać z fałszywej lokalizacji. Dlatego radzimy włączyć ustalanie lokalizacji tylko za pomocą odbiornika GPS. Aby to zrobić, przejdź do ustawień, wpisz w wyszukiwarce lokalizacja, a następnie wybierz: Tylko urządzenie.

Ustawienia lokalizacji GPS

 

5. Włącz fałszowanie lokalizacji

To wszystko – teraz, możesz wrócić do zainstalowanej aplikacji Fake GPS i wybrać dowolną lokalizację. Po wybraniu kliknij zielony przycisk odtwarzania znajdujący się w prawym dolnym rogu, aby rozpocząć fałszowanie prawdziwej lokalizacji.

Aby się upewnić, że aplikacja działa prawidłowo, włącz Google Maps i sprawdź swoją lokalizację.

Leave a Reply