Jak usunąć hasło z PDF

Przeglądanie plików PDF zaszyfrowanych hasłem może być uciążliwe, gdy za każdym razem musimy wpisywać hasło, aby wyświetlić dokument. Jeśli plik PDF jest przechowywany w bezpiecznym miejscu i jesteś pewny, że nikt nie uzyska do niego dostępu, to możesz usunąć hasło.

Niestety, ponieważ nie możemy po prostu usunąć hasła, jeśli go nie znamy, musisz skorzystać z jednej z dwóch metod: albo użyć aplikacji, którą już posiadasz (np. Adobe Acrobat), albo skorzystać z jeszcze prostszej metody, którą opiszę poniżej.

 

Jak usunąć hasło z pliku PDF

Jeśli chcesz usunąć hasło z pliku PDF, możesz to łatwo zrobić, drukując go i w ten sposób usuwając hasło. System utworzy duplikat pliku PDF, którzy nie będzie zawierał hasła.

Dokument można wydrukować za pomocą przeglądarki Chrome w systemie Windows, macOS, Linux lub Chrome OS. Najpierw otwórz dokument PDF i podaj wymagane hasło. W trakcie wyświetlania dokumentu chronionego hasłem kliknij przycisk „Drukuj” na pasku narzędzi PDF lub skorzystaj ze skrótu klawiszowego Ctrl + P.

Jak usunąć hasło z PDF

Aby zapisać plik PDF w nowej wersji, kliknij przycisk „Zapisz” i podaj nazwę oraz lokalizację dla nowego pliku PDF. Nowy plik PDF będzie zawierał tę samą zawartość, co oryginalny plik PDF, ale nie będzie chroniony hasłem.

Ta metoda działa z przeglądarką Chrome w każdym systemie operacyjnym. Oczywiście, możesz także wykorzystać tą metodę także w innych popularnych przeglądarkach internetowych.

Leave a Reply