Jak włączyć Adobe Flash Player w Google Chrome

Użycie Flasha na stronach internetowych spada w tak dużym tempie, że przeglądarki zrezygnowały z domyślnej obsługi apletów Flash. Mało tego Firma Adobe ogłosiła w lipcu 2017 roku, że wsparcie dla Flasha zostanie całkowicie zakończone po roku 2020.

Nie zmienia to faktu, że według Google 17% użytkowników nadal codziennie odwiedza strony, które do prawidłowego działa wykorzystują Flasha. Tak dla porównania jeszcze 3 lata temu było to aż 80%.

Oczywiście, przeglądarka Google Chrome automatycznie domyślnie wyłącza Flasha, ale jak widać wciąż może być on przydatny, dlatego pokaże, jak włączyć Adobe Flash Player w Google Chrome.

 

Jak włączyć Adobe Flash Player w Google Chrome

Aby przejść do ustawień, gdzie możesz dowolnie włączyć lub wyłączyć wtyczkę Flash w pasku adresu wpisz: chrome://settings/content/flash i potwierdź, klikając Enter.

Zostaniesz przeniesiony od razu do ustawień Flasha. Opcje włączenia lub wyłączenia możesz zmienić suwakiem po prawej stronie. Upewnij się, że jest zaznaczona opcja „Najpierw zapytaj (zalecane)„.

Jak włączyć Adobe Flash Player w Google Chrome

 

Google Chrome coraz bardziej ogranicza działanie Flasha, dlatego możliwe jest włączenie tylko opcji „Najpierw zapytaj”. Wcześniej możliwe było włączenie Flasha tak, aby działał bez wcześniejszego powiadomienia o uruchomieniu. Teraz po przejściu na dowolną stronę internetową wykorzystującą Adobe Flash Player będziesz musiał potwierdzić, że chcesz włączyć wtyczkę Flasha.

Jak włączyć Adobe Flash Player w Google Chrome

Pojawi się informacja, którą widzisz powyżej, wystarczy kliknąć i zatwierdzić, aby Flash został załadowany. Dodatkowo w ustawieniach Flasha w tym samym miejscu, gdzie włączyłeś wtyczkę, możesz także sprawdzić listę stron, którym już zezwoliłeś na uruchamianie Flasha.

 

Oczywiście Flash nie zniknie całkowicie pod koniec 2020 roku. Stare przeglądarki, takie jak Internet Explorer, nadal będą obsługiwać starsze wersje wtyczki Flash. Powinno być możliwe uruchomienie zawartości Flash, jeśli naprawdę będziesz tego potrzebować, ale wtyczka nie będzie już aktualizowana pod względem poprawek bezpieczeństwa.

Leave a Reply