Jak włączyć Bluetooth w laptopie z systemem Windows 10

Laptopy, tablety i urządzenia przenośne z systemem Windows 10 prawie zawsze mają dostępny układ Bluetooth, który można wykorzystać do podłączenia wszelkiego rodzaju urządzeń i akcesoriów, takich jak myszki Bluetooth, zestawy słuchawkowe, klawiatury, smartfony i tym podobne. Jeśli nie wiesz, jak włączyć lub wyłączyć Bluetooth w systemie Windows 10, przeczytaj ten samouczek poradnik.

1. Włączenie Bluetooth z poziomu Centrum akcji

Najszybszą metodą jest użycie Centrum akcji w Windowsie 10. Aby je otworzyć, kliknij lub dotknij ikonę w prawym dolnym rogu paska zadań, lub naciśnij Windows + A na klawiaturze. Na liście szybkich akcji naciśnij przycisk Bluetooth.

Jak włączyć Bluetooth Windows 10

Jeśli widzisz tylko cztery przyciski na liście szybkich akcji, rozwiń je, a następnie powinieneś zobaczyć także Bluetooth. Jeśli tego przycisku brakuje, oznacza to, że nie masz mikroukładu Bluetooth na swoim komputerze lub urządzeniu z systemem Windows 10. W takim przypadku musisz kupić adapter USB Bluetooth.

Po włączeniu Bluetooth powinien zostać wyświetlony jego przycisk jak na poniższym zrzucie ekranu. Możesz również zobaczyć ikonę Bluetooth widoczną w obszarze powiadomień na pasku zadań.

Jak włączyć Bluetooth Windows 10-01

Bluetooth jest teraz włączony na komputerze lub urządzeniu z systemem Windows 10 i można go używać do łączenia wszystkich rodzajów urządzeń i akcesoriów Bluetooth.

 

2. Włączenie Bluetooth z poziomu ustawień

Włączyć Bluetooth można również z poziomu ustawień. Szybkim sposobem na to jest skorzystanie ze skrótu klawiszowego Windows + I lub kliknięcie ikonę ustawień w menu start.

Pojawi się nowe okno z ustawieniami, w którym należy kliknąć Urządzenia. W ten sposób przejdziesz od razu do ustawień Bluetooth jak na poniższym screenie.

Jak włączyć Bluetooth w ustawieniach Windows 10

 

Aby włączyć Bluetooth wystarczy kliknąć w suwak obok napisu Wyłączone, który zmieni się na Włączone po uruchomieniu, jak na poniższym zrzucie ekranu.

Jak włączyć Bluetooth w ustawieniach Windows 10 01

Bluetooth jest teraz aktywny i można go używać do łączenia wszelkiego rodzaju urządzeń i akcesoriów korzystających z tej technologii.

Jak widać, łatwo jest włączyć Bluetooth w Windows 10. Równie łatwo można go wyłączyć, gdy już go nie potrzebujesz. Mamy nadzieję, że ten poradnik Ci pomógł. Jeśli masz jakieś problemy lub pytania, nie wahaj się komentować poniżej, a my dołożymy wszelkich starań, aby Ci pomóc.

Leave a Reply