Jak włączyć dwuetapowe logowanie na Instagramie

Konta na Instagramie są teraz coraz częściej hakowane, co jest doskonałym powodem żeby jeszcze bardziej zabezpieczyć swoje konto przed zhakowaniem. W tym celu najlepiej włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Z tego wpisu dowiesz się, jak włączyć dwuetapowe logowanie na telefonie z androidem.

Dwuskładnikowe uwierzytelnianie dodaje dodatkową warstwę zabezpieczeń do procesu logowania, ponieważ wymaga czegoś, co znasz (hasła) i czegoś, co masz. W tym przypadku jest to kod jednorazowy wysyłany za pomocą wiadomości tekstowej.

Proces działa w ten sposób: wpisujesz hasło i czekasz, aż kod jednorazowy pojawi się w wiadomości tekstowej. Następnie wprowadzasz kod, który otrzymałeś, aby zakończyć proces logowania.

Jak włączyć dwuetapowe logowanie na Instagramie:

1. Uruchom aplikację Instagram na swoim urządzeniu.

2. Przejdź do ustawień.

3. Stuknij w Prywatność i bezpieczeństwo -> Uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Instagramie

 

4. Stuknij w Rozpocznij i wybierz jedną z dwóch metod uwierzytelniania dwuskładnikowego.

5. Zakładając, że wybrałeś metodą uwierzytelniania za pomocą SMS, musisz wprowadzić otrzymany kod.

Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Instagramie

6. Po włączeniu uwierzytelniania za pomocą SMS otrzymasz także dodatkowe kody odzyskiwania dostępu, które będę niezbędne do zalogowania się na swoje konto na Instagramie w razie utraty lub zgubienia telefonu.

Podsumowanie

Włączenie funkcji dwuetapowego logowania na Instagramie, to zaledwie kilka kliknięć, a może znacznie pomóc w zabezpieczeniu naszego konta.

Leave a Reply