Jak włączyć funkcję obrazu w obrazie (PiP) w Google Chrome

Rozszerzenie Picture-in-Picture (PiP) do Google Chrome pozwala odtwarzać dowolne wideo w trybie obrazu w obrazie.
Funkcja obrazu w obrazie to odtwarzacz wideo, który unosi się nad innymi okienkami w tym przypadku w przeglądarce Google Chrome. Możesz dowolnie zmieniać jego rozmiar i położenie. 

Inaczej mówiąc, funkcja pozwala na oglądanie na przykład YouTube podczas przeglądania innych stron internetowych i w tym samym czasie wyświetlania filmu w latającym okienku.

 

Dlaczego warto korzystać z rozszerzenia zamiast wbudowanej funkcji obrazu w obrazie?

Google Chrome od wersji 70 posiada wbudowaną funkcję obrazu w obrazie, z której możesz skorzystać klikając prawym przyciskiem myszy na dowolne video i wybranie funkcji „Obraz w obrazie„. Aby korzystać z ten funkcji, nie musisz instalować żadnego rozszerzenia, ale wbudowana funkcja obrazu w obrazie w Google Chrome może być trochę denerwująca.

W niektórych witrynach takich jak YouTube musisz kliknąć dwukrotnie wideo prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić tę opcję. Dlatego prawdopodobnie nawet nie wiedziałeś, że istnieje taka opcja. Dodatkowo wbudowana funkcja PiP w Google Chrome nie działa na wszystkich stronach internetowych, a mogę nawet śmiało powiedzieć, że częściej nie działa niż działa.

Po zainstalowaniu rozszerzenia Picture-in-Picture wszystko, co musisz zrobić, aby włączyć tryb obrazu w obrazie, to wystarczy kliknąć ikonę na pasku narzędzi, a mini odtwarzacz pojawi się natychmiast. Rozszerzenie w porównaniu do wbudowanej funkcji w Google Chrome bez problemu działa na wszystkich stronach internetowych. Nie udało mi się znaleźć takiej strony, na której wystąpiłyby jakiekolwiek problemy z działaniem tej funkcji.

 

Jak zainstalować rozszerzenie Picture-in-Picture w Google Chrome?

Uruchom Google Chrome i skorzystaj z tego linku, aby przejść do Chrome Web Stron i zainstalować rozszerzenie Picture-in-Picture. Kliknij „Dodaj do Chrome”, aby zainstalować.

Jak zainstalować picture in picture

 

Następnie potwierdź, klikając „Dodaj rozszerzenie”. Po zainstalowaniu rozszerzenia pojawi się potwierdzenie informujące, że zostało dodane do Chrome.

Rozszerzenie picture in picture

 

Rozszerzenie Picture-in-Picture działa na praktycznie każdej stronie internetowej z filmami, od YouTube po Facebooka. Wszystko, co musisz zrobić, aby wyświetlić je w innym okienku, to kliknąć ikonę rozszerzenia.

Ikona PiP

 

Po aktywacji obszar, w którym odtwarzane jest wideo, stanie się czarny i pojawi się komunikat „Odtwarzanie w trybie obrazu w obrazie”. A latający odtwarzacz wideo pojawi się nad oknem.

Jak działa funkcja obraz w obrazie

 

Odtwarzacz, będzie wyświetlany nawet po zminimalizowaniu przeglądarki Google Chrome. Odtwarzacz przeskakuje również pomiędzy kartami w Google Chrome.

Dowolnie możesz przenieść go w wybrane miejsce na ekranie i powiększyć maksymalnie do jednej czwartej ekranu.

Jeśli chcesz wyłączyć latające okienko z odtwarzaczem, po prostu kliknij przycisk „x” znajdujący się w prawym górnym rogu odtwarzacza.

Leave a Reply