Jak szybko włączyć latarkę w telefonie z Androidem

Bez wątpienia funkcja latarki w telefonie jest bardzo przydatna i prawdopodobnie każdy z niej korzystał. Niestety, mimo że istnieją różne sposoby włączenia latarki w telefonie, to prawdopodobnie korzystasz tylko z jednego.

Za pomocą dodatkowych aplikacji latarkę możemy włączyć przyciskiem zasilania, głośności, a nawet potrząsając telefonem. Poniżej znajdziesz 4 sposoby, jak szybko włączyć latarkę na dowolnym urządzeniu z Androidem.

 

Jak włączyć latarkę w telefonie przyciskiem głośności

Aby włączyć latarkę za pomocą przycisku głośności musisz zainstalować aplikację Torchie – Volume Button Torch. Aplikacja zajmuje zaledwie 1.4 MB.

Włączenie latarki przyciskiem głośności

Aby aplikacja działała w tle, musisz przyznać jej odpowiednie uprawnienia w ustawieniach dostępności. Aby to zrobić, po uruchomieniu aplikacji kliknij czerwony przycisk obok napisu Funkcje.

Od razu zostaniesz przeniesiony do ustawień dostępności, w których musisz przyznać odpowiednie uprawienia dla aplikacji. W ustawieniach aplikacji możesz również zmienić język na polski, jeśli aplikacja uruchomiła się automatycznie w języku angielskim po zainstalowaniu.

 

Jak włączyć latarkę w telefonie przyciskiem zasilania

Do włączenia latarki za pomocą przycisku zasilania będziesz potrzebował aplikację – Power Button FlashLight – LED Flashlight Torch.

Włączenie latarki przyciskiem zasilania

Po zainstalowaniu aplikacji już nic nie musisz robić, wystarczy 3-krotnie przycisnąć przycisk zasilania telefonu, aby włączyć latarkę. Oczywiście, funkcja ta działa, nawet gdy urządzenie jest zablokowane za pomocą pinu, hasła lub innych metod.

Dodatkowo aplikacja spełnia funkcję aplikacji opisanej powyżej, a mianowicie włączenie latarki za pomocą przycisku głośności. Aby włączyć tę funkcję po uruchomieniu aplikacji należy kliknąć przycisk oznaczony na Off w kolumnie Volume Buttons. Tak samo, jak w przypadku powyższej aplikacji musisz przyznać odpowiednie uprawienia w ustawieniach dostępności.

 

Jak włączyć latarkę w telefonie poprzez potrząsanie

Według mnie to najlepszy sposób włączenia latarki w telefonie i najbardziej wygodny. Do włączenia latarki za pomocą potrząśnięcia potrzebujemy aplikacji – Shake Flashlight.

Włączenie latarki poprzez potrząśnięcie

Po zainstalowaniu aplikacji jedyne co musisz zrobić to potrząsnąć swoim urządzeniem, aby włączyć latarkę. Wyłączyć możesz w ten sam sposób. Funkcja działa nawet, gdy urządzenie jest zablokowane, chociaż twórca aplikacji podaje, że w większości przypadków to nie działa.

Dodatkowo w ustawieniach aplikacji możesz zmienić czułości na potrząsanie, żebyś nie musiał telepać telefonem jak starą pralką na wirowaniu.

 

Jak włączyć latarkę za pomocą Ok Google

Aby włączyć latarkę za pomocą Ok Google, wystarczy przytrzymać przycisk Home, aby włączyć Google lub kliknąć ikonę mikrofonu, a następnie wypowiedzieć „Ok Google Włącz/Wyłącz latarkę”. Oczywiście komendę możesz wypowiedzieć w języku polskim, ponieważ od 6 lutego asystent Google obsługuje język polski.

Ok Google włącz latarkę

Jeśli znasz inne ciekawe aplikacje, które mogą przydać się do włączenia latarki w telefonie to podziel się nimi w komentarzu poniżej.

Leave a Reply