Jak wyłączyć Windows Defender w Windows 10

Jeśli szukasz rozwiązania w celu wyłączenia usługi Windows Defender, w tym poradniku pokażemy, jak wyłączyć Windows Defender w Windows 10 za pomocą Edytora Rejestru.

Windows Defender to program antywirusowy dostępny w systemie Windows 10 w celu ochrony urządzenia i danych przed wirusami, oprogramowaniem ransomware, programami szpiegującymi i wieloma innymi zagrożeniami.

Chociaż jest to program antywirusowy zapewniający niezawodną ochronę w czasie rzeczywistym, a nawet wyłącza się automatycznie po wykryciu rozwiązania innej firmy, nie można całkowicie wyłączyć ani odinstalować silnika tak jak w poprzednich wersjach.

Z wielu powodów możesz nie chcieć używać domyślnego programu antywirusowego. Na przykład podczas konfigurowania komputera, który nie będzie łączyć się z Internetem i nikt nie będzie mógł łączyć się z urządzeniami peryferyjnymi lub podczas wykonywania określonych zadań, które w przeciwnym razie zostaną zablokowane przez funkcję zabezpieczeń.

Jeśli musisz wyłączyć program Windows Defender, mimo ryzyka narażenia urządzenia na zagrożenia, istnieje sposób, na trwałe wyłączenie antywirusa za pomocą Edytora rejestru.

 

Jak wyłączyć Windows Defender w Windows 10 za pomocą Edytora rejestru

Za pomocą edytora rejestru możesz zmodyfikować rejestr tak, aby trwale wyłączyć domyślny program antywirusowy, wykonując następujące kroki:

Ostrzeżenie: Warto przypomnieć, że edycja rejestru jest ryzykowna i może spowodować nieodwracalne uszkodzenia, jeśli nie zrobisz tego poprawnie. Przed kontynuowaniem zaleca się wykonanie pełnej kopii zapasowej komputera.

1. W menu start wpisz Edytor rejestru lub skorzystaj ze skrótu klawiszowego Windows + R, lub wpisz regedit. 

2. Przejdź do następującej lokalizacji.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender\Policy Manager

Możesz również skopiować i wkleić ścieżkę na pasku adresu edytora rejestru, aby szybko przejść do miejsca docelowego.

3. Jeśli nie widzisz wartości DWORD DisableAntiSpyware, kliknij prawym przyciskiem myszy klawisz Windows Defender (folder), wybierz opcję Nowy i kliknij wartość DWORD (32-bitowa).

Windows Defender Edytor rejestru

 

4. W nazwie wpisz DisableAntiSpyware i naciśnij Enter.
5. Kliknij dwukrotnie na nowo utworzony klucz i ustaw wartość na 1.

Jak wyłączyć Windows Defender

6. Potwierdź klikając OK.

Po wykonaniu tych kroków uruchom ponownie komputer, aby zastosować ustawienia. Od tego momentu Windows Defender powinien być wyłączony. Jeśli chciałbyś ponownie włączyć Windows Defender wystarczy usunąć utworzoną wartość.

Pamiętaj, że jeśli próbujesz wyłączyć Windows Defender, aby zainstalować rozwiązanie innej firmy, program Windows Defender wyłączy się automatycznie podczas instalacji nowego oprogramowania zabezpieczającego przed złośliwym oprogramowaniem.

Leave a Reply