Jak wysłać wiadomość do wszystkich znajomych na Facebooku

Chcesz zaprosić wszystkich znajomych na imprezę lub poinformować ich o czymś niesamowitym w jednej krótkiej wiadomości, lub wysłać życzenia świąteczne? W tym krótkim poradniku pokażemy Ci, jak wysłać wiadomość do wszystkich znajomych na Facebooku za pomocą jednego kliknięcia.

Jak wysłać wiadomość do wszystkich znajomych na Facebooku

Metoda jest dość prosta i wystarczy rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome, które pozwoli Ci wysłać wiadomość do wszystkich znajomych na Facebooku za pomocą jednego kliknięcia. Wykonaj kilka prostych kroków.

1. Przede wszystkim musisz mieć najnowszą wersję Google Chrome, ponieważ rozszerzenie, które omówimy tutaj, może nie działać idealnie ze starszą wersją Google Chrome. O tym, jak zaktualizować Google Chrome do najnowszej wersji przeczytaj klikając w ten link.

2. Otwórz Google Chrome i dodaj rozszerzenie Toolkit For FB.

3. Po uzyskaniu tego rozszerzenia w przeglądarce zaloguj się na swoje konto, na którym chcesz wysłać wiadomość do wszystkich znajomych.

4. Teraz kliknij ikonę Toolkit, która znajduje się w prawym górnym rogu okna przeglądarki.

Toolkit for FB

 

5. Teraz pojawi się nowe okno, w którym musisz znaleźć Send messages to multiple / all Facebook friends, a następnie kliknąć Start Tool. 

 

Wyślij wiadomość do wszystkich znajomych

 

6. Przejdziesz do kolejnego okna, w którym musisz wpisać wiadomość, którą chcesz wysłać. Następnie należy ustawić odstęp czasowy pomiędzy wysłaniem każdej wiadomości, domyślnie jest to 10 sekund. Oczywiście, im dłuższy czas i większa liczba znajomych, tym dłużej potrwa cały proces wysyłania wiadomości, ale lepiej nie skracać odstępu czasowego pomiędzy wysłaniem wiadomości, bo Facebook może uznać to za spam.

Wiadomość FB

 

7. Ostatnio krok to wybranie znajomych, do których chcesz wysłać wiadomość. Aby wysłać wiadomość do wszystkich, wystarczy kliknąć Select All Friends. Po wykonaniu wszystkich kroków kliknij Start Sending Messages, aby rozpocząć proces wysyłania wiadomości.

Wybierz znajomych

 

Warto również dodać, że na samej stronie Facebooka również można wysyłać wiadomości do większej ilości osób. Oczywiście, nie do wszystkich jednocześnie, jak w przypadku powyższego dodatku, aczkolwiek jeśli chcesz wysłać szybko wiadomość to kilkunastu osób, to jest to dobre rozwiązanie.

Aby to zrobić, wystarczy przejść na główną stronę Facebooka, kliknąć ikonę wiadomość, a następnie Nowa wiadomość. W okienku poniżej wybierz osoby, do których chcesz wysłać wiadomość, wystarczy wpisać pierwszą literę imienia, aby znaleźć wybranych znajomych. Maksymalnie na dzień publikacji tego wpisu można wysłać wiadomość do 20 osób.

Podsumowanie

Dodatek Toolkit for FB możesz także pobrać do przeglądarki Opera z oficjalnej strony rozszerzenia. Niestety nie udało mi się znaleźć podobnego dodatku do przeglądarki Firefox.

Jeśli znasz inne dodatki lub metody, jak wysłać wiadomość do wszystkich znajomych na Facebooku, to podziel się w komentarzu poniżej.

Leave a Reply