Jak dodać, zmienić lub usunąć email na Facebooku

Twoje konto na Facebooku jest powiązane z adresem e-mail, którego używasz przy logowaniu. Jeśli stracisz dostęp do konta email powiązanego z Facebookiem lub po prostu chcesz zmienić dotychczasowy adres e-mail, to zrobienie tego zajmie dosłownie dwie minuty.

Pamiętam również, aby zmienić adres email powiązany z Twoim kontem w przypadku, gdy podejrzewasz, że ktoś mógł uzyskać jakiekolwiek dane umożliwiające przejęcie Twojego konta na Facebooku. Ze względów bezpieczeństwa warto także usunąć e-maile, z których już nie korzystasz.

 

Jak zmienić adres email na FB (PC)?

  1. Zaloguj się na Facebooku przy użyciu bieżącego adresu e-mail i hasła.

  2 . Po zalogowaniu kliknij strzałkę skierowaną w dół w prawym górnym rogu ekranu, aby wyświetlić rozwijaną listę opcji. Z dolnej części listy wybierz „Ustawienia”.

Ustawienia na Facebooku

 

  3. W ogólnych ustawieniach konta zobaczysz sekcję zawierającą informacje kontaktowe, w której wymieniony jest Twój główny adres e-mail. Kliknij „edytuj” obok swojego adresu e-mail, aby przejść do ekranu z opcją dodania dodatkowego adresu e-mail lub numeru telefonu.

Adres email na FB

 

4. Po kliknięciu „Dodaj inny adres e-mail/numer telefonu” pojawi się okienko, w którym należy wpisać nowy adres e-mail, który chcesz dodać. Ze względów bezpieczeństwa po wpisaniu nowego adresu e-mail zostaniesz poproszony o podanie hasła.

dodaj nowy adres email FB

 

5. Po wprowadzeniu nowego adresu e-mail zostaniesz poproszony o ponowne wprowadzenie aktualnego hasła na Facebooku, aby potwierdzić zmiany. Po wykonaniu tego kroku Facebook wyśle Ci e-mail weryfikacyjny zawierający link, który musisz kliknąć, aby udowodnić, że jest to prawidłowy adres e-mail, którego jesteś właścicielem.

 

Potwierdzenie adresu email Facebooku

 

  6. Po kliknięciu wiadomości e-mail potwierdzającej nowy adres e-mail Facebook automatycznie ustawi nowo wprowadzony adres e-mail jako główny kontakt. Można to zmienić w dowolnym momencie, ponownie wykonując powyższe kroki, aby wprowadzić nowy adres lub wybrać stary jako podstawową formę kontaktu.

 

Jak zmienić email na FB na telefonie?

1. Na ekranie głównym telefonu zlokalizuj i stuknij ikonę aplikacji Facebook, aby ją otworzyć.

2. W aplikacji Facebook znajdź trzy ułożone poziomo linie w prawym górnym rogu ekranu i dotknij je, aby otworzyć listę opcji menu.

3. Przewiń w dół, aby znaleźć opcję „Ustawienia i prywatność” i stuknij ją, aby wyświetlić podmenu dodatkowych ustawień konta.

Ustawienia na FB w aplikacji

 

4.Stuknięcie opcji „Ustawienia” przeniesie Cię do nowego ekranu, w którym znajdują się informacje o koncie, w tym ustawienia płatności, preferowany język i informacje osobiste, a w tym adres e-mail. Kliknij „Informacje osobiste”.

Informacje osobiste na FB

 

  5. Na ekranie informacji osobistych należy kliknąć pole „Adres e-mail”, aby przejść do ekranu, w którym można dodawać lub usuwać adresy e-mail powiązane z kontem.

  6.  Kliknij „Dodaj adres e-mail”, aby wprowadzić nowy adres e-mail, który chcesz dodać do swojego konta. Po wpisaniu kliknij „Dodaj adres e-mail”. Następnie otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem, która zawiera link, który musisz kliknąć, aby udowodnić, że jesteś właścicielem danego konta.

Dodaj adres email FB

 

7. Po kliknięciu wiadomości e-mail potwierdzającej nowy adres Facebook automatycznie ustawi nowo wprowadzony adres jako główny kontakt.

8 Komentarze do Jak dodać, zmienić lub usunąć email na Facebooku

 1. Goowno prawda, Facebook nie zmienia nowego adresu jako głównego, pomimo postępowania zgodnie z instrukcją

  • Nie jest to możliwe, że nie zmienia po prostu robisz coś źle, ale sądząc po Twojej wypowiedzi jesteś gburem, który nawet z taką prostą rzeczą nie potrafi sobie poradzić.

  • Też dużo szukałam i w końcu mi się udało. Tak jak pisze u góry najpierw trzeba dodać 2 adres do konta po dodaniu i zatwierdzeniu go wejdź w USTAWIENIA POWIADOMIEŃ następnie na samym dole masz
   Miejsce odbioru powiadomień wejdź w email
   U góry będzie mała niebieska koperta i w tej samej lini twój adres email naciśnij na niego żeby wejść.
   Następnie pokażą ci się twoje 2 adresy e-mail i pod podstawowym jest żeby ustawić go na główny trzeba zatwierdzić hasłem i gotowe.

 2. Niestety ja również mam problem. Mam stary adres email jako główny, którego nie używam 10 lat. I drugi obecny. Tego głównego za nic nie mogę usunąć. Opcja usuń jest tylko przy dodatkowym.

 3. Zgadzam się. Facebook dodaje nowy, drugi adres ale nie zamienia go jako główny. Nie ma możliwości zmiany adresu głównego

Leave a Reply