Jak dodać, zmienić lub usunąć email na Facebooku

Twoje konto na Facebooku jest powiązane z adresem e-mail, którego używasz przy logowaniu. Jeśli stracisz dostęp do konta email powiązanego z Facebookiem lub po prostu chcesz zmienić dotychczasowy adres e-mail, to zrobienie tego zajmie dosłownie dwie minuty.

Pamiętam również, aby zmienić adres email powiązany z Twoim kontem w przypadku, gdy podejrzewasz, że ktoś mógł uzyskać jakiekolwiek dane umożliwiające przejęcie Twojego konta na Facebooku. Ze względów bezpieczeństwa warto także usunąć e-maile, z których już nie korzystasz.

 

Jak zmienić adres email na FB (PC)?

  1. Zaloguj się na Facebooku przy użyciu bieżącego adresu e-mail i hasła.

  2 . Po zalogowaniu kliknij strzałkę skierowaną w dół w prawym górnym rogu ekranu, aby wyświetlić rozwijaną listę opcji. Z dolnej części listy wybierz „Ustawienia”.

Ustawienia na Facebooku

 

  3. W ogólnych ustawieniach konta zobaczysz sekcję zawierającą informacje kontaktowe, w której wymieniony jest Twój główny adres e-mail. Kliknij „edytuj” obok swojego adresu e-mail, aby przejść do ekranu z opcją dodania dodatkowego adresu e-mail lub numeru telefonu.

Adres email na FB

 

4. Po kliknięciu „Dodaj inny adres e-mail/numer telefonu” pojawi się okienko, w którym należy wpisać nowy adres e-mail, który chcesz dodać. Ze względów bezpieczeństwa po wpisaniu nowego adresu e-mail zostaniesz poproszony o podanie hasła.

dodaj nowy adres email FB

 

5. Po wprowadzeniu nowego adresu e-mail zostaniesz poproszony o ponowne wprowadzenie aktualnego hasła na Facebooku, aby potwierdzić zmiany. Po wykonaniu tego kroku Facebook wyśle Ci e-mail weryfikacyjny zawierający link, który musisz kliknąć, aby udowodnić, że jest to prawidłowy adres e-mail, którego jesteś właścicielem.

 

Potwierdzenie adresu email Facebooku

 

  6. Po kliknięciu wiadomości e-mail potwierdzającej nowy adres e-mail Facebook automatycznie ustawi nowo wprowadzony adres e-mail jako główny kontakt. Można to zmienić w dowolnym momencie, ponownie wykonując powyższe kroki, aby wprowadzić nowy adres lub wybrać stary jako podstawową formę kontaktu.

 

Jak zmienić email na FB na telefonie?

1. Na ekranie głównym telefonu zlokalizuj i stuknij ikonę aplikacji Facebook, aby ją otworzyć.

2. W aplikacji Facebook znajdź trzy ułożone poziomo linie w prawym górnym rogu ekranu i dotknij je, aby otworzyć listę opcji menu.

3. Przewiń w dół, aby znaleźć opcję „Ustawienia i prywatność” i stuknij ją, aby wyświetlić podmenu dodatkowych ustawień konta.

Ustawienia na FB w aplikacji

 

4.Stuknięcie opcji „Ustawienia” przeniesie Cię do nowego ekranu, w którym znajdują się informacje o koncie, w tym ustawienia płatności, preferowany język i informacje osobiste, a w tym adres e-mail. Kliknij „Informacje osobiste”.

Informacje osobiste na FB

 

  5. Na ekranie informacji osobistych należy kliknąć pole „Adres e-mail”, aby przejść do ekranu, w którym można dodawać lub usuwać adresy e-mail powiązane z kontem.

  6.  Kliknij „Dodaj adres e-mail”, aby wprowadzić nowy adres e-mail, który chcesz dodać do swojego konta. Po wpisaniu kliknij „Dodaj adres e-mail”. Następnie otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem, która zawiera link, który musisz kliknąć, aby udowodnić, że jesteś właścicielem danego konta.

Dodaj adres email FB

 

7. Po kliknięciu wiadomości e-mail potwierdzającej nowy adres Facebook automatycznie ustawi nowo wprowadzony adres jako główny kontakt.

5 Komentarze do Jak dodać, zmienić lub usunąć email na Facebooku

 1. Goowno prawda, Facebook nie zmienia nowego adresu jako głównego, pomimo postępowania zgodnie z instrukcją

  • Nie jest to możliwe, że nie zmienia po prostu robisz coś źle, ale sądząc po Twojej wypowiedzi jesteś gburem, który nawet z taką prostą rzeczą nie potrafi sobie poradzić.

  • Też dużo szukałam i w końcu mi się udało. Tak jak pisze u góry najpierw trzeba dodać 2 adres do konta po dodaniu i zatwierdzeniu go wejdź w USTAWIENIA POWIADOMIEŃ następnie na samym dole masz
   Miejsce odbioru powiadomień wejdź w email
   U góry będzie mała niebieska koperta i w tej samej lini twój adres email naciśnij na niego żeby wejść.
   Następnie pokażą ci się twoje 2 adresy e-mail i pod podstawowym jest żeby ustawić go na główny trzeba zatwierdzić hasłem i gotowe.

Leave a Reply