Jak zmienić zapisane hasła w Google Chrome

Google Chrome ma funkcję sugerowania hasła, a także wbudowany menedżer haseł, z którego możesz skorzystać, jeśli nie jesteś fanem usług takich jak Lastpass. Hasła w Chrome są zapisywane za każdym razem, gdy logujesz się na stronie internetowej. Przy logowaniu na nowej stronie Chrome zawsze proponuje zapisanie hasła, nawet jeśli wpiszesz błędne hasło, zostanie zapisane. W tym przypadku będziesz musiał edytować hasło ręcznie.

Google Chrome nie ma bardzo rozbudowanego menedżera haseł, dlatego nie ma prostego sposobu edycji lub aktualizacji haseł. Jedynym sposobem zmiany niepoprawnego hasła jest usunięcie całego wpisu dotyczącego wybranej strony, a następnie utworzenie nowego.

 

Jak zmienić zapisane hasła w Google Chrome

1. Otwórz Chrome i kliknij przycisk więcej opcji w prawym górnym rogu. Z menu wybierz Ustawienia. Na stronie Ustawień kliknij opcję Autouzupełnianie w kolumnie po lewej stronie. W sekcji Autouzupełnianie kliknij Hasła.

Hasła w Google Chrome

 

2. Możesz też wkleić poniższą komendę na pasku adresu URL i nacisnąć Enter.

chrome://settings/passwords

3. Zobaczysz pełną listę wszystkich haseł zapisanych przez Chrome. Jeśli chcesz, możesz kliknąć małą ikonę oka obok zapisanego hasła i wyświetlić je. Zostaniesz poproszony o podanie hasła lub kodu PIN systemu, aby kontynuować. Hasła tutaj można wyświetlać, a nie edytować. Jak napisaliśmy wcześniej, usunięcie ich jest jedyną opcją. Kliknij przycisk więcej opcji obok zapisanego hasła, które chcesz zaktualizować, i wybierz z menu opcję „Usuń”.

Jak usunąć hasła w Google Chrome

 

4. Hasło zostanie usunięte. Do usunięcia hasła nie jest wymagane uwierzytelnianie.

5. Po usunięciu hasła przejdź do witryny, dla której ustawione było hasło. Jeśli jesteś zalogowany, wyloguj się, a następnie zaloguj ponownie. Po ponownym zalogowaniu Chrome zaproponuje zapisanie nowych danych logowania.

 

Edycja haseł nie jest złożoną funkcją, a wiele samodzielnych menedżerów haseł umożliwia edytowanie haseł bez konieczności tworzenia dla nich nowego wpisu. Powód, dla którego Chrome nie oferuje czegoś podobnego, może mieć związek z bezpieczeństwem.

Dane autouzupełniania są synchronizowane z Twoim profilem Chrome, a umożliwienie ich zmiany oznacza, że ​​ktoś może zmienić dane za pomocą odpowiednich narzędzi. Jest to niewielka możliwość, ale mimo to istnieje, dlatego prawdopodobnie najlepiej jest po prostu upewnić się, że danych nie można w ogóle edytować.

Leave a Reply